• Whatsapp Test Hattı
    Whatsapp Hattımız : 05073550044 - Bilgi İçin : TIKLAYIN!
  • İPTV Satışlarımız Başladı.
    Başlangıca özel fiyatlarla siz değerli üyelerimizin hizmetine sunuyoruz. Detaylı bilgi ve Test için : TIKLAYIN!

Kablonet / Uydunet ile IPTV Çalışıyor mu ?

ADSL kullanıcısıyım ve bölgemde fiber olmadığından kablonet'e geçmeyi düşünüyorum fakat bazı IPTV kullanıcılarının sorunları olduğunu okudum, kablonet'in IPTV'yi engellediğine dair söylemler var. Kablonet / Uydunet kullanan ve IPTV izleme sorunu olanlar var mı ?

ismailyurd

Moderatör
ELİT ÜYE
Elbette tüm sağlayıcıları engelleyemezler.
Bazı iptvlere baktığımızda türkiye üzerinden giriş yapılamıyor. Yani elbette engellenmemiş iptv bulabilirsiniz.

Admin

Kurucu
Yönetici
Admin
Turk.net kullana bilirsiniz ben bu zamana kadar bir kısıtlama görmedim.
Araştırmanızı tavsiye ederim

Aslında en çok kullanılan uygulamaları engelliyorlar mesela Pc'de VLC uygulamasını maç saatinde engelliyorlar , Pc için Qmplay 2 öneririm uygulaması Çok stabil çalışıyor onda herhangi bir engelleme yok.

Şu an TTnet ADSL'de erişim açısından hiç bir sorun yok fakat ADSL hızı 16Mbit üzerine çıkamıyor normalde bu hız tek IPTV için yeterli fakat birden çok cihaz aynı anda interneti kullandığından 20-50Mbit gibi hızlara yükseltmem gerekli. Türknet'in kablo internet hizmeti yok diye biliyorum, fiber hizmeti var fakat bu bölgede fiber internet yok. Süperonline'ın kablo internet paketleri var fakat 24Mbit üzeri paketi yok sanırım ve daha pahalı görünüyor. PC'de bir şekilde sorun yazılımla VPN'le vs. çözülebilir fakat Dreambox cihazın Kablonet ile çalıştığından emin olmam gerekiyor.

Şu an TTnet ADSL'de erişim açısından hiç bir sorun yok fakat ADSL hızı 16Mbit üzerine çıkamıyor normalde bu hız tek IPTV için yeterli fakat birden çok cihaz aynı anda interneti kullandığından 20-50Mbit gibi hızlara yükseltmem gerekli. Türknet'in kablo internet hizmeti yok diye biliyorum, fiber hizmeti var fakat bu bölgede fiber internet yok. Süperonline'ın kablo internet paketleri var fakat 24Mbit üzeri paketi yok sanırım ve daha pahalı görünüyor. PC'de bir şekilde sorun yazılımla VPN'le vs. çözülebilir fakat Dreambox cihazın Kablonet ile çalıştığından emin olmam gerekiyor.
1. tüm internet sağlayıcıları kablonet superonline hepsi telekom dan servis almaktadır ve arıza olduğunda size telekom elemanı gelecektir.
2. çanakkale de dağ başına ev yapmış adam uydu kurdurmuş çanaktan internet alıyordu fırtına yağmurda kendi yayını gitti tv sine ssip ten iptv atmıştım benim yayın gitmemişti günümü kurtardın diye aradı buda demek oluyor tv de iptv ye engel olmuyor dreambox ta nasıl olsun

Bazı bölgelerde Süperonline'ın ve Türknet'in kendi fiber ve YAPA gibi altyapıları var yani Türk Telekom kaynaklı sorun olmasa bile adamlar saman altından istedikleri gibi sansürleyebilirler. IPTV'yi agent (istemci yazılım veya cihaz) bazında engellemek zor değil çünkü servis sağlayıcı hangi cihazlardan internete eriştiğimizi görebiliyor isterse genel olarak veya aboneye özel olarak Dreambox gibi bir cihazı engelleyebilir. Zaten bu tarz kontroller sayesinde ev internetini ticari olarak kullananları tespit edebiliyorlar.