• Whatsapp Test Hattı
    Whatsapp Hattımız : 05073550044 - Bilgi İçin : TIKLAYIN!
  • İPTV Satışlarımız Başladı.
    Başlangıca özel fiyatlarla siz değerli üyelerimizin hizmetine sunuyoruz. Detaylı bilgi ve Test için : TIKLAYIN!

İlaç Kullanmadan Baş Ağrılarınızı Geçirecek 3 Yöntem

cspros

Moderatör
ELİT ÜYE
#1
1-Baş Ağrısıyla Su İle Mücadele Etmeyi Deneyin !
Günlük su tüketiminizin ne kadar olduğu çok önemli bir konudur. Bazen gün içerisinde az su tüketiminden kaynaklı baş ağrıları yaşayabilirsiniz. Gün içerisindeki su tüketiminizin en az 2 litre olması gerekmektedir. Eğer bu değerin altında su tüketiyorsanız baş ağrınızın nedeni bundan kaynaklanabilir. Su tüketiminizi artırarak baş ağrınızı geçirmeyi deneyebilirsiniz.

2- Buz Torbası Yöntemi
Buz torbası yöntemi çoğunlukla migren hastalarının uyguladığı bir yöntem olmakla birlikte tercihlere göre de sıcak su torbası ile değişim gösterir. Buz torbası yönteminde omuz arkasına buz torbasıyla kompres uygulayarak baş ağrınıza çözüm sağlayabilirsiniz.
Soğuk uygulamalarda naylon poşet kullanabilirsiniz ancak sıcak uygulamalar için sıcak su torbası kullanmalısınız .

3-Açık Havada Yürüyüş Yapmak
Stresin olmadığı ve gerilimden uzak bir ortamda yürüyüş yaparak kendinizi rahatlatabilirsiniz.İçinde bulunduğunuz ortamların havadar olmasına dikkat edin.Havadar olmayan ortamlar baş ağrısına neden olan sebeplerden biridir. Kendinizi rahatlatacak yöntemler uygulayarak ve havadar bir ortamda yürüyüş yaparak ağrılarınızı hafifletebilir hem de vücut sağlınıza katkı sağlayabilirsiniz.