• Whatsapp Test Hattı
  Whatsapp Hattımız : 05073550044 - Bilgi İçin : TIKLAYIN!
 • İPTV Satışlarımız Başladı.
  Başlangıca özel fiyatlarla siz değerli üyelerimizin hizmetine sunuyoruz. Detaylı bilgi ve Test için : TIKLAYIN!

İstek Hacker'lar Kimlerdir?

#1
 • Değerli forum arkadaşlarım sizlerle hacker nedir hacker türlerini anlatmak istedim.

  Hackerler genel olarak kullanıcıların sahip oldukları sistemdeki önemli verilere bir şekilde erişen kişilerdir. Kötü niyetli hackerler eriştikleri verileri kötü amaçlı ve kendi çıkarları doğrultusunda kullanır. İyi niyetli hackerler ise tamamen aynı yöntemleri bilen ve güvenlik açıklarını tespit ederek sistem yöneticilerine bildiren hackerlerdir ve amaçları hiçbirşekilde zarar vermek ve bilgi çalmak değildir.

  Şimdide hacker türlerine bir gözatalım;

  Hacktivist: Siyasi düşünceleri ve politik sorunları duyurmak için popüler olan web sitelerini hackleyerek bildirim bırakan hackerlerdir.

  Siyah şapka: Siyah şapkalılar filmlerde izlediğimiz gibi kötü niyetli hackerlerdir. Her türlü hacking saldırılarını bilirler ve bu bilgileri kötüye kullanırlar.

  Beyaz şapka: Tamamen iyi niyetlidirler. Siyah şapkalılarla aynı bilgilere sahiptirler. Kötü niyetli hackerler gibi bütün saldırı ve korunma yöntemlerini bilirler amaçları zarar vermek değil güvenlik önlemlerini arttırmaktır.

  Gri şapkalılar: İyi kötü tarafını seçmemiş hem iyi hemde kötü işler yapan hackerlerdir.

  Yazılım korsanları: Yazılımları hackleyerek bunlar üzerinden para kazamaya çalışan kötü niyetli hackerlerdir.

  Phreakerlar: Telefon hatlarını ele geçirerek ücretsiz görüşme sağlayabilen ve görüşmeleri kayıt altına alıp şantaj yapan hackerlerdir.

  Konumu sonuna kadar okuyan herkese teşekkür ederim. İyi Akşamlar